no-img
پروژه آنلاین انجام مقاله و انجام پایان نامه|نگارش پایان نامه|مقاله

اموزش انجام پایان نامه نگارش پایان نامه معماری، موضوع پایان نامه معماری - پروژه آنلاین


پروژه آنلاین انجام مقاله و انجام پایان نامه|نگارش پایان نامه|مقاله
انجام پروژه

Untitled Document

ادامه مطلب

ZIP
آموزش نگارش پایان نامه معماری انجام پایان نامه معماری
امتیاز 3.13 ( 279 رای )
zip
شهریور ۲۵, ۱۳۹۸

آموزش نگارش پایان نامه معماری انجام پایان نامه معماری


آموزش نگارش پایان نامه معماری انجام پایان نامه معماری


انجام پایان نامه معماری

بعد از چند ترم تحصیل و گذراندن دروس مختلف رشته معماری زمان آن میرسد که تمامی دانش خود را در نگارش پایان نامه معماری جمع‌آوری کنید. برای انجام پایان نامه معماری به یک سری پیش نیازها احتیاج دارید؛ که یکی از مهمترین آنها انتخاب موضوع پایان نامه است. در ادامه سایر مقدمات برای نوشتن یک پایان نامه موفق را معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.
 • مشاوره و آموزش؛ دو گام تا تعیین موضوع پایان نامه

انتخاب موضوعی که میخواهید پایان نامه‌تان را روی آن تعریف کنید همیشه یکی از چالش‌های نگارش پایان نامه معماری به شمار می‌رود. زیرا اگر موضوعی را انتخاب کنید که در مورد آن اطلاعات کمی دارید در هنگام نوشتن پایان نامه حسابی دچار مشکل می‌شوید و از طرفی چون موضوع را با استاد راهنما هماهنگ کرده‌اید فرآیند تغییر موضوع و پیدا کردن عنوان جدید مدت زمان زیادی وقت می‌برد.
بهترین روش برای تعیین موضوع پایان نامه معماری گذراندن دوره مشاوره با افراد متخصص و همچنین استاد راهنمای مربوطه است. در مدت مشاوره متوجه می‌شوید که برای نگارش پایان نامه معماری به چه زمینه‌ای علاقه دارید؟ آیا به اندازه کافی در آن موضوع اطلاعات بدست آورده‌اید یا برای اشراف بیشتر  باید دوره آموزشی خاصی را بگذرانید؟
یافتن پاسخ درست این سوالات، تنها از طریق مشاوره تعیین موضوع پایان نامه، با افراد متخصص و استاد راهنمایتان ممکن است.
 • یک مقدمه کوتاه بنویسید

پایان نامه معماری مانند هر تحقیق آکادمیک دیگری دارای یک مقدمه است. بیشتر افراد مقدمه را در انتهای نگارش پایان نامه معماری به آن اضافه می‌کنند.  ولی پیشنهاد می‌شود که بعد از تعیین موضوع کلی پایان نامه‌تان از طریق مشاوره، یک مقدمه ساده و خلاصه در مورد آن بنویسید.
میخواهید در پایان نامه‌تان چه مشکل یا معضلی را مطرح یا حل کنید؟ از چه تکنیک یا روش‌هایی برای حل آن مشکل استفاده می‌کنید؟ فرضیه‌های اولیه تحقیق‌تان چه چیزهایی هستند؟ در طرح‌های تحقیقاتی پیشین چه بخشی از این مشکل حل شده است؟ آیا برای آن ایده‌هایی هم بیان کرده‌اند؟
موارد بالا بخشی از مطالبی است که باید در مقدمه اولیه‌تان به صورت موجز به آن بپردازید و برای هر یک از آنها پاسخ‌هایی پیدا کنید. به این ترتیب میتوانید هدف اصلی نگارش پایان نامه خود را مشخص کنید که شبیه یک نقشه راه برایتان عمل می‌کند.
 • روش تحقیق را مشخص کنید

برای انجام پایان نامه معماری لازم است که بخشی به عنوان روش تحقیق داشته باشید. در قسمت روش تحقیق مشخص می‌کنید که از چه راهکاری برای نگارش پایان نامه و رسیدن به نتیجه تحقیق استفاده می‌نمایید. معمولا اکثر پایان نامه‌ها به دو بخش تئوری و عملی تقسیم‌بندی می‌شوند.
در بخش تئوری باید روند کار، ایده‌های اصلی و پیشین موجود و نتایج بدست آمده را درج کنید. در حالی که بخش عملیاتی نمود بیرونی و فیزیکی پایان نامه است؛ به عنوان مثال باید یک طرح را پیاده‌سازی و اجرا کنید. به همین خاطر باید اندازه و ویژگی‌های نمونه طرح اجرایی‌تان به اضافه مجموعه داده‌ها و متریال‌های مورد استفاده و.. را نیز تعیین کنید.
 • پیدا کردن منابع معتبر

ارزش و اعتبار اصلی در انجام پایان نامه معماری به سه گزینه وابسته است:
 • بکر و جدید بودن ایده و موضوع اصلی نگارش پایان نامه معماری
 • اجرای درست و صحیح نمونه طرح پیشنهادی‌تان
 • استفاده از منابع معتبر و قابل قبول برای نوشتن پایان نامه
برای انجام پایان نامه معماری، پیدا کردن ایده‌ها، روش‌های موجود در زمینه موضوع پیشنهادی‌تان و.. میتوانید از منابع و تحقیقات موجود در آن زمینه خاص استفاده کنید. باید تخمین بزنید که برای انجام پایان نامه معماری به چه حجمی از منابع و اطلاعات نیاز دارید؟ این منابع باید چه نوع اطلاعاتی را در اختیارتان بگذارند؟ و نحوه توالی اطلاعات به چه صورتی باشد؟
 • نگارش پایان نامه معماری

بعد از انتخاب موضوع، پیدا کردن منابع، تعیین روش تحقیق، ایده‌پردازی و انتخاب متریال‌های پیاده سازی نمونه اولیه طرح؛ نوبت به نوشتن متن اصلی پایان نامه می‌رسد. شاید با خودتان فکر کنید بعد از طی این همه مراحل، نوشتن ساده‌ترین کار در پایان نامه معماری است.
واقعیت این است که نوشتن شبیه شمشیر دو لبه است. بنابراین همانقدر که میتواند باعث موفقیت پایان نامه‌تان شود در شکست و رد شدن آن هم موثر خواهد بود. برای نگارش پایان نامه معماری باید از چارچوبی مشخص در لحن نوشتن (موثر و ساده)، انسجام مفهومی و محتوایی پایان نامه، ساختار بندی داخلی و تکنیک های اصولی برای بیان ایده پیشنهادی‌تان استفاده کنید تا مهمترین تکلیف و ثمره دوران تحصیلات آکادمیک خود را با موفقیت پشت سر بگذارید.
انجام پایان نامه معماری،نگارش پایان نامه معماری،پروژه انلاین،پایان نامه معماری

انجام پایان نامه معماری،نگارش پایان نامه معماری،پروژه انلاین،پایان نامه معماری

 

کلمات کلیدی:

 • پایان نامه معماری
 • نگارش پایان نامه معماری
 • انجام پایان نامه معماری

 

جهت ثبت سفارش آموزش نگارش پایان نامه کلیک کنید

 درباره نویسنده

cloner 209 نوشته در پروژه آنلاین انجام مقاله و انجام پایان نامه|نگارش پایان نامه|مقاله دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *