no-img
پروژه آنلاین انجام مقاله و انجام پایان نامه|نگارش پایان نامه|مقاله

بررسی تاثیر نرخ و میزان تسهیلات مسکن پرداختی بانک¬ها بر نرخ مالکیت خانوارهای شهری ایران (مطالعه موردی استان-های تهران، اصفهان، فارس، آذربایجان شرقی و گیلان) | پروژه آنلاین انجام مقاله و انجام پایان نامه|نگارش پایان نامه|مقاله


پروژه آنلاین انجام مقاله و انجام پایان نامه|نگارش پایان نامه|مقاله
انجام پروژه

Untitled Document

ادامه مطلب

ZIP
بررسی تاثیر نرخ و میزان تسهیلات مسکن پرداختی بانک¬ها بر نرخ مالکیت خانوارهای شهری ایران (مطالعه موردی استان-های تهران، اصفهان، فارس، آذربایجان شرقی و گیلان)
امتیاز 3.50 ( 6 رای )
zip
بهمن ۱۳, ۱۳۹۷

بررسی تاثیر نرخ و میزان تسهیلات مسکن پرداختی بانک¬ها بر نرخ مالکیت خانوارهای شهری ایران (مطالعه موردی استان-های تهران، اصفهان، فارس، آذربایجان شرقی و گیلان)


چکیده:
بخش مسکن یکی از مهم¬ترین بخش¬های اقتصاد کلان است. از منظر خرد نیز مسکن از جایگاه قابل ملاحظه¬ای نزد خانوارها، هم به لحاظ سبد هزینه‌ای و هم به لحاظ دارایی، برخوردار است. میزان کمبود مسکن به منظور تامین نیازهای مصرفی در کشور ما همچون بسیاری از کشورهای درحال توسعه به مراتب بیشتر از امکانات مالی دولت است. از این رو، عملکرد مؤثر بازار مسکن مستلزم دسترسی به منابع مالی درازمدت است. با توجه به اینکه در ایران نیاز به استقراض درازمدت برای تامین مالی مسکن ضرورت دارد، شاید بتوان تسهیلات بانکی را به عنوان یکی از عوامل نوسانات قیمت مسکن و نرخ مالکیت خانوارهای بویژه خانوارهای شهری در نظر گرفت. بنابرانی هدف تحقیق حاضر تعیین تاثیر نرخ تسهیلات مسکن و میزان تسهیلات اعطایی مسکن بر نرخ مالکیت خانوارهای شهری استان آذربایجان شرقی، اصفهان، تهران، فارس و گیلان بود.
روش تحقیق حاضر توصیفی از نوع همبستگی بود. جهت بررسی فرضیه¬های تحقیق از داده¬های استان¬های منتخب طی سال¬های ۱۳۶۵ تا ۱۳۹۰ استفاده شد. با توجه به تجزیه و تحلیل¬های انجام شده توسط آزمون رگرسیون پانل دیتا و نرم افزار Eviews دو فرضیه از چهار فرضیه تحقیق تایید گردید. مطابق نتایج حاصل در این تحقیق در استان¬های آذربایجان شرقی، اصفهان، تهران، فارس و گیلان نرخ بهره تسهیلات مسکن رابطه مثبت و معنی¬داری با نرخ مالکیت خانوارهای شهری و مقدار تسهیلات مسکن رابطه منفی و معنی داری با مالکیت خانوارهای شهری دارد. همچنین مطابق نتایج تجزیه و تحلیل داده¬ها شده رابطه اثرات دو متغیر مستقل نرخ بهره تسهیلات مسکن و مقدار تسهیلات مسکن بر ضریب مالکیت خانوارهای شهری در استان¬های مورد بررسی به یک صورت است و ویژگی¬های استان بر این رابطه تاثیر گذار نمی¬باشدموضوعات :
کارشناسی ارشد

درباره نویسنده

cloner 209 نوشته در پروژه آنلاین انجام مقاله و انجام پایان نامه|نگارش پایان نامه|مقاله دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *