no-img
پروژه آنلاین انجام مقاله و انجام پایان نامه|نگارش پایان نامه|مقاله

مقاله تئوری تناسب فراگیر و بالاترین سطح سازمان دهی اجتماعی بودن حیوانات | پروژه آنلاین انجام مقاله و انجام پایان نامه|نگارش پایان نامه|مقاله


پروژه آنلاین انجام مقاله و انجام پایان نامه|نگارش پایان نامه|مقاله
انجام پروژه

Untitled Document

ادامه مطلب

TXT
مقاله تئوری تناسب فراگیر و بالاترین سطح سازمان دهی اجتماعی بودن حیوانات
txt
خرداد ۱۰, ۱۳۹۷

مقاله تئوری تناسب فراگیر و بالاترین سطح سازمان دهی اجتماعی بودن حیوانات


مقاله تئوری تناسب فراگیر و بالاترین سطح سازمان دهی اجتماعی بودن حیوانات

چکیده:

اولاً، نواک و همکارانش در نشان دادن تمایز دقیق بین تئوری تناسب فراگیر و “تئوری انتخاب طبیعی استاندارد اشتباه کردند. انتخاب طبیعی به توضیح در مورد ظاهر و نمود طراحی در جهان فعال و زنده می پردازد، و تئوری تناسب فراگیر به توضیح اینکه این طراحی برای چیست می پردازد. به طور خاص، انتخاب طبیعی موجودات زنده را به سازگار شدن سوق می دهد گویی که تناسب فراگیر را به حداکثر می رساند. تئوری تناسب فراگیر بر مبنای ژنتیک جمعیت قرار دارد، و برای ارائه پیش بینیهای قابل انکار در مورد اینکه چگونه انتخاب طبیعی فنوتیپ ها (سنخ پدیداری) را شکل می دهد به کار رود، و همچنین تعجب آور نیست که این تئوری پیش بینی های یکسانی را برای آنهایی که با استفاده از روشهای دیگر به دست آمده اند به وجود می آرود.

دوماً، نواک و همکارانش به اشتباه بیان داشتند که تناسب فراگیر نیاز به تعدادی از “مفروضات دقیق” مثل تعاملات دوبدو، انتخاب ضعیف، خطی بودن، جمع پذیری و ساختارهای جمعیت خاص دارد. فرمول بندی و قاعده سازی اصلی همیلتون همه این مفروضات را ارائه نمی دهد، و نتایج کلی نشان می دهند که هیچیک از آنها مورد نیاز نیستند. تناسب فراگیر به اندازه تئوری ژنتیکی خود انتخاب طبیعی کلی و جامع است. این به سادگی انتخاب طبیعی را به عناصر مستقیم و غیر مستقیمش تقسیم می کند.

به نظر می رسد نواک و همکارانش کاملاً تئوری کلی تناسب فراگیر را با مدلهایی از موارد خاص اشتباه گرفته اند. بله، محققان اغلب به دلایل انعطاف پذیری تحلیلی فرضیات محدودی را ارائه می دهند زمانیکه سناریوهای خاصی را مانند روش مدل سازی و طرح ریزی در نظر می گیرند. برای مثال، نواک و همکارانش، نوع خاصی از کنترل ژنتیکی را فرض می کنند، که در آن پراکندگی و کمک از طریق همان تک مکان هندسی تعیین می شوند، که جفت گیری مربوط به تک همسری است و غیره.  بنابراین، روش تناسب فراگیر آزمایش تجربی تئوری تکاملی را تسهیل کرده نه تضعیف. در واقع، یک مزیت تئوری تناسب فراگیر این است که این نظریه به راحتی پیش بینی های آزمون پذیری را در شرایطی ایجاد می کند که در آن طراحی و ساختار ژنتیکی دقیق یک ویژگی فنوتیپی نامشخص است.

سوماً، ما این ادعای نواک و همکارانش را که تئوری تناسب فراگیر “هیچ دیدگاه بیولوژیکی اضافی را ارائه نمی دهد”، تنها “توضیحات فرضی را ارائه داده، و منجر به اقدامات و “مطالعات به هم پیوسته” معمولی و روتینی می شود، و اینکه این تئوری “در یک اقدام انتزاعی عمدتاً به تنهایی شکل گرفته” را به خاطر شکست در بررسی چندین فرضیه رقابتی رد می کنیم. ما نمی توانیم این ادعاها را توضیح دهیم، که به نظر ادبیات تجربی گسترده ای را که در طی بیش از ۴۰ سال قبل در زمینه های بوم شناسی رفتاری و تکاملی جمع آوری شده را نادیده می گیرند (جدول ۱). البته، مطالعات باید نتایج مستقیم رفتارها، به همراه نتایج برای خویشاوندیها و منسوبات را در نظر بگیرند، اما هیچ کس طور دیگری ادعا نمی کند، و این امر این واقعیت را که ارتباط (و بسیاری از متغیرهای دیگر) در همه حوزه های بالا مهم نشان داده شده اند را تغییر نمی دهد.درباره نویسنده

cloner 209 نوشته در پروژه آنلاین انجام مقاله و انجام پایان نامه|نگارش پایان نامه|مقاله دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *